14.08.2017.

Прослављен празник Царских мученика Романових

У понедељак, 17. јула, када наша Црква прославља свете Царске мученике Романове, у манастиру Рустово је била слава.

А саме припреме, започеле су неколико седмица раније, када је пристигло доста гостију, који су помагали да ова светиња Мајке Божије за славу заблиста. Међу њима су биле и дјевојчице, које су помагале за пјевницом. Сви су радили радосно и од срца.

На сам дан славе, света Литургија започела је у 8 часова у дрвеном храму посвећеном св Царским мученицима. Служило је свештенство и монаштво наше Митрополије. При крају св Литургије благосиљан је славски колач  а потом одслужен парастос ђенералу Драгољубу Дражи Михајловићу и са њим пострадалима. Манастир Рустово слави више слава у години, а ово је једна од најпосјећенијих.